"Zlato, nebo nic" (starší článek před ZOH 2014)

26. února 2014 v 15:43 | #88 |  Perličky
Patrick Kane je tváří i ústy amerického hokeje, míněno v pozitivním smyslu, ne negativním. Tento chicagský útočník dvakrát vyhrál Stanley Cup, získal stříbro na olympiádě, Conn Smythe Trophy za play off 2013, vstřelil rozhodující gól ve finále Stanley Cupu... Ze všech amerických hokejistů má nejzářivější životopis. Kane, rodák z Buffala, také patří k nejzábavnějším osobnostem v NHL. Jeho odpovědi nebývají nudné, mají vtip, o hokeji mluví se zaujetím. Umí spoluhráče rozesmát, přesto nikdo z nich nepochybuje, že pod slupkou na pohled bezstarostného hráče bije srdce šampiona.
Když jde o úspěch týmu, musí legrace stranou. Prokázal to loni na podzim, když se ho novináři ptali na olympijské hry v Soči. Zcela vážně odpověděl, že "cokoliv kromě zlata bude neúspěch".
Kane je sice velmi hrdý na olympijské stříbro z Vancouveru, ale pro svou zemi chce vyhrát zlato. A právě tahle vnitřní touha z něj dělá klíčového hráče.
"Už nejsem žádný mladík," vtipkuje Kane, jemuž je teprve 25 let.
Svým typickým způsobem tak odpověděl, že akceptuje roli lídra americké reprezentace. Nestydí se přesně popsat, co Američané musí udělat, aby v Soči uspěli.
"Nemáme v týmu tolik slavných jmen jako Rusové nebo Kanaďané," říká Kane. "Důvod, proč jsme byli úspěšní v roce 2010, je v tom, že tehdy každý hráč plně akceptoval přidělenou roli,"
Nikdo jiný však nemá tak důležitý úkol jako on, protože od něj se očekává střílení gólů.
"Je to hráč, na kterém v každém zápase závisí ofenziva," říká Jim Johannson, ředitel hokejových operací Amerického hokejového svazu. "Bude mít puk hodně na hokejce. V Soči z něj bude sršet energie"

Zdroj - PROHOCKEY (opsala jsem to)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama