Rask čelil dvěma trestným střílením Kanea

22. února 2014 v 21:59 | #88 |  ZOH 2014 (Soči)
První velké šance měli Američané, v páté minutě při vyloučení Selänneho zkoušel na Raska hned třikrát vyzrát Van Riemsdyk. Pak měli velký závar Finové a za Quicka zaskočil i Kesler při zakončení Jussiho Jokinena.

Finově nezužitkovali trest Paciorettyho a v 14. minutě musel Rask čelit trestnému střílení. Timonen odpálil zlomenou hokejku do cesty Keslerovi, který měl u mantinelu v držení puk, ale Kane při penaltě blafákem do bekhendu minul. Na konci úvodní části nevyužil únik ani Pacioretty.

Tým Suomi odolal na přelomu první a druhé části při Salminenově vyloučení a pak bleskově rozhodl zápas. Selänne po rychlé akci nedal Quickovi šanci bekhendovou střelou. Za 11 sekund to bylo 2:0, když Američané propadli v obraně a po Lehteräho přihrávce zakončil Jussi Jokinen do odkryté branky.

V 27. minutě Komarov sekl do hokejky zakončujícího Kanea, který tak měl podruhé možnost změnit stav z trestného střílení, ale trefil tyč. "Měl jsem šance a žádnou jsem neproměnil. Byl to frustrující večer," litoval Patrick Kane.

Finové si hlídali náskok, mohli i zvýšit při Backesově trestu. Těsně před druhou pauzou vypálil Suter do boční sítě a sudí si raději ověřili ještě situaci u videa.